Mineola Honor Rolls - Final Six Weeks

Posted

High School

All As

12th grade: Jasmine Barnett, Ashley Budro, Elisa Cortez-Jimenez, Dallana Estrada, Kayala Keith, Rosalinda Marquez, Rachel Martinez, Liliana Ramos, Juanita Ruiz, Gloria Salazar, Cameron Sorenson, Angel Suarez, Austin Witt;

11th grade: Emily Andrews, Alyssa Bullard, Omar Camacho, Rogelio Delapaz, Lin Dong, Lena Hughes, Alaina Lopez, Nancy Palma, Mckensie Shaft, Armando Veloz, Breanna Wilmoth;

10th grade: Alyssa Arguijo, Claudia Barriga, Melea Bedford, Kelsey Brewington, Meghan Brewington, Gavin Brown, Kelsie Browning, John Brust, Cynthia Butler, Matthew Carder, Ana Cruz Perez, Sara Davis, Sabria Dean, Kylie Grant, Tristan Kirk, Julissa Plancarte, Madison Reardon, Dalton Rogers, Tiara Stephens, Isabella Tresca;

Ninth grade: Anahi Aleman, Tahjae Black, Bayleigh Brannan, Dawn Duplechein, Jonah Fischer, Alana Galaz, Valerie Garcia, Abeni Kratzmeyer, Ramiro Mata, Natalia Miranda, Jiselle Miranda, Emily Phonsnasinh, Mateo Renaud, Delana Yager;

All As and Bs

12th grade: Cindi Alejo, Kiley Banks, Brandon Beaver, Thomas Carder, Mariela Castorena, Elias Dabbs, Cody Ford, Jacob Ford, Autumn Galbraith, Fernando Guzman, Gwyndolynn Hennessey, Jacob Lee, Curtis London, Gloria Lovett, Emma Miller, Bailey Mischnick, Carter Mize, Jordan Moore, Alexis Newell, Chandler Price, Travis Reimers, Ela Reinertsen, Hailley Rocha, Shanna Rogers, Daniela Sanchez, Kaleigh Sauer, Jessica Seltenreich, Maria Sevilla, Vanessa Spurgeon, Eden Trent, Anthony Tresca, Alexis Trull, Rance West, Seth Womack, Grant Woods, Joshua Wright;

11th grade: Jose Alejo, Karina Bautista, Lacie Brown, Diamond Brumsey, Annalee Cook, Micah Deaton, Tayfun Demir, Connor Dobbs, Wesley Elliott, Shawmon Franklin, Jessica Galaz, Makayla Gaylord, Omar Gonzalez, Ritik Gopal, Jaime Hagan, Autumn Hill, Trinity Hollingsworth, Emily Jones, Aracely Mata, Arlinda Meta, Brenda Montealvo, Spencer Rhodes, Alexander Rojas, Tristan Rychlik, Bryce Simonek, Samual South, Lola Stapleton, Jade Stockton, Bryce Strange, Michael Trocolli, Aspen Umphries, Jackson VanDover, Anna Westberry, Bree Williams, Kiara Williams, Jerrie Workman, Tishey Yates;

10th grade: Jordan Bailey, Devon Bloodworth, Edwin Dong, Esmeralda Estrada, Wylie Franks, Anjel Garcia, Cynthia Gawryliszyn, Brady Gully, Cazz Haddock, Zachary Haddock, Reid Hope, Colt Marlow, Hannah McNiel, Mary Merlino, Pablo Ortega, Tad Patschke, Garrett Reinertsen, Israel Rivera, Faith Rodriguez, Skylar Rogers, Alan Santos, Pennie Smith, Chloe Underwood, Jeremy Vaughn, Caitlyn Wolf, Lovely Wright;

Ninth grade: David Amador, Jackson Anderson, Sarah Arcand, Karsyn Banks, Toni Brannan, Emmitt Brown, Tristan Casey, Jimena Chavez, Ellery D’Angelo, Harlie Davlin, Keren De La Garza-Escudero, Jonath Esquivel, Carlos Galaz, Jose Garcia, Maricela Garcia, Reyna Garcia, Thomas Hooton, Taylor Ihlenfeldt, Haven Kimbley, Alyssa Lankford, Makayla Mahlstadt, Tessa McGinnis, Catherine McLemore, Scout Parker, Sucy Ramirez, Camila Ramos, Melissa Rojas, Nathan Rojas, Makayla Skinner, Jayce Smith, Michael Spurgeon, TeAundra Stewart, Olivia Toledo, Pricial Torres, Hannah Tucker, Antonio Ventura, Emily Wiley, Haley Williams, Tamyra Williams, Whitney Woodruff;

Middle School

All As

Eighth grade: Cameron Butler, Quinton Crowley, Bianca Delgadillo, Gisel Delgadillo, Ginger Durham, Presley Harris, Jack Levi Heard, Allison Henley, Michelle Hernandez, Anastasia Maloney, Cameron Moore, River O’Neal, Kaylie Roberts, Miniya Rodriguez, Sunni Ruffin, Aubree Smith, Valeria Veloz;

Seventh grade: Kaylee Ballew, Alex Barriga, Aubree Bedford, Adam Blalock, Jacob Castleberry, Cason Davis, Laurin Duncan, Mylee Fischer, Jonathan Gallegos, Zoe Goodson, Jenna Haggerton, Allison Hooton, Ariel Jackson, Spencer Joyner, Timothy Moreland, Joel Smith, Mira Stamper, Jazmine Toups, Emily Trimble, Madeline Tucker, Sydney VanCleave, Hunter Vandover, Vanessa Veloz, Riley Woodward;

Sixth grade: Cody Brannan, Sarah Brust, Ana De La Garza, Mariana Delgadillo, Kennedi Elmore, Macy Fischer, Aiden Gould, Ella Layne, Hannah Mcelroy, Zaid Palma, Buddy Ruffin, Jordan Saxon, Chevelle Smith, Yuka Torres, Matthew Weedman;

All As and one B

Eighth grade: Riley Donohoe, Makayla Dowell, Ashton Hasten, Sofia Lopez, Emily Melvin, Kapri Riley, Keilee Riley, Luz Tinajero, Hannah Zoch;

Seventh grade: Brittnie Christophersen, Owen Coutre, Ashton Crowley, Lauren Dickerson, Aliyah Gonzalez, Lindsey Harris, Madilynn Irby-Sheeran, Jon Loredo, Alexis Miller, Juan Rocha, Cillian Russell, Benjamin Spofford, Andrea Valdez;

Sixth grade: Sidney Fontenot, Matthew Patterson, Itzmalzyn Simon, Fernel Ventura;

Elementary

All As

Fifth grade: Meelah Amason, Gabriel Bardwell, Jameson Castleberry, Camila Delgadillo, Addison Kennimer, Christa Kratzmeyer, Breanna Lindley, Aubrielle Maloney, Nathalie Marquez, Emily Miller, Calem Redding, Laila Rushing, Sarah Smith, Copeland Taylor, RyLeigh Van Cleave, Tania Villeda;

Fourth grade: Kenzi Banks, Addyson Blackwell, Austin Blalock, Anna Castleberry, Sophia Duncan, Cooper Finley, Maiyah Gonzalez, Kori Hammond, Josie Hornsby, Luke Johnson, Clara Marlow, Raylie Peebles, Makena Quiambao, Stephanie Rojas, Maleighna Walker, Kerriona Woods;

Third grade: Payton Applegate, Hunter Ballard, Jerimiah Black, Carol Brena, Laney Brown, Sara Calderon, Kali Chrietzberg, Presley Collins, Payton Covington-Jones, Jarezi Delgadillo, Brandon Foster, Audrina Galaz, Mikayla Garman, Emma Harley, Aerien Harshman, William Kellis, Koen Mannis, Selena Martinez, Nathan Massie, Aubrey McQuilliams, Thomas Melvin, Natalie Morales, Chance Mosher, Zion Olajide, Davis Pierce, Braxten Pool, Shyli Rushing, Logan Sessions, Kingston Straznicky, Hunter Vasquez, Samuel Wattles, Ariel Whitworth, Journie Wilson, Terry Yang;

All As and one B

Fifth grade: Hailley Alejo, Jacob Bensley, Parcellia Cantrell, Carmen Carrasco, Amedea D’Angelo, Amber Dudley, Bailey Foster, Yazmin Gonzalez, Madelynn Hobbs, Myah Joyner, Karen Marquez, Maddison McQuilliams, Jaiela Nobles, Tulsi Patel, Emily Solis;

Fourth grade: Caroline Anders, Michael Camargo-Rodriguez, Juan Cervantes, Chester Clayton, Lucy Goodson, Avery Hall, Sophia Hogue, Anthony Le-phan, Alexander Lualua, Andres Martinez, Jonathan McKinley, Bailey McQuilliams, Katie Rojas, Jorja Young;

Third grade: Vanessa Anaya, Jaxon Beck, Oliver Becton, Daniel Delapaz, Gavon Dodd, Austin Dudley, Avery Geremonte, Kelly Hernandez Marquez, Joshua Hopkins, Averie LaForge, Valerie Lopez, Jaycee Maag, Nadiah Martinez, Isabella Mc Dowell, Brazos McGlaun, Abbie McQuilliams, Trestin Moore, Katherine Paredes, Christopher Quick, Kamden Reed, Aidan Shepherd, Taylor Stewart, Christian Tolentino-Espina, Carter Wynne;

Comments

Special Sections