Mineola ISD Fifth Six Weeks Honor Rolls

Posted

High School
All As

12th grade: Kiley Banks, Randi Brannan, Ashley Budro, Dallana Estrada, Autumn Galbraith, Isabelle Hernandez, Brianna Holt, Samuel Hurley, Kayla Keith, Gloria Lovett, Rosalinda Marquez, Emma Miller, Jordan Moore, Alexis Newell, Liliana Ramos, Juanita Ruiz, Gloria Salazar, Cameron Sorenson, Anthony Tresca, Austin Witt;
11th grade: Emily Andrews, Lacie Brown, Annalee Cook, Rogelio Delapaz, Lin Dong, Shawmon Franklin, Makayla Gaylord, Omar Gonzalez, Lena Hughes, Spencer Rhodes, Mckensie Shaft, Bryce Simonek, Samual South, Jackson VanDover, Breanna Wilmoth;
10th grade: Claudia Barriga, Melea Bedford, Kelsey Brewington, Meghan Brewington, John Brust, Cynthia Butler, Ana Cruz Perez, Sabria Dean, Esmeralda Estrada, Kylie Grant, Tristan Kirk, Julissa Plancarte, Garrett Reinertsen, Tiara Stephens, Isabella Tresca, Caitlyn Wolf, Lovely Wright;
Ninth grade: Tahjae Black, Bayleigh Brannan, Dawn Duplechein, Jonah Fischer, Alana Galaz, Valerie Garcia, Abeni Kratzmeyer, Alyssa Lankford, Catherine McLemore, Natalia Miranda, Jiselle Miranda, Emily Phonsnasinh, Camila Ramos, Mateo Renaud, Makayla Skinner, Delana Yager;
As and Bs
12th grade: Russell Ballew, Jacob Bancook, Jasmine Barnett, Brandon Beaver, Emma Brian, Tristen Brown, Audrey Bush, Thomas Carder, Mariela Castorena, Elisa Cortez-Jimenez, Elias Dabbs, Alexia Delapaz, Sean Dennis, Dakotah Galbraith, Fernando Guzman, Dalton Harris, Gwyndolynn Hennessey, Jacob Hurst, Carson Jones, Delanie Kelley, Jacob Lee, Curtis London, Rachel Martinez, Savannah Melton, Carter Mize, Brandon New, Travis Reimers, Ela Reinertsen, Indiana Renaud, Hailley Rocha, Shanna Rogers, Hugo Sanchez, Kaleigh Sauer, Jessia Seltenreich, Maria Sevilla, Vanessa Spurgeon, Angel Suarez, Travis Toledo, Eden Trent, Alexis Trull, Rance West, Nathan Witt, Seth Womack, Grant Woods, Caleb Wright;
11th grade: Jose Alejo, Daniel Amador, Alexis Andreozzi, Diamond Brumsey, Alyssa Bullard, Katie Callison, Omar Camacho, Clayton Cash, Devin Cormier, Micah Deaton, Tayfun Demir, Adam Dievendorf, Connor Dobbs, Addyson Fisher, Jessica Galaz, Jaime Hagan, Autumn Hill, Trinity Hollingsworth, Emily Jones, Kristopher Layne, Alaina Lopez, Aracely Mata, Arlinda Meta, Annabella Miller, Jacqueline Molina, Preston Mosher, Nancy Palma, Chelsey Petty, Alexander Rojas, Tristan Rychlik, Tyler Stanford, Jade Stockton, Michael Trocolli, Aspen Umphries, Andrea Valdez, Samantha Vargas, Armando Veloz, Anna Westberry, Jaycee Whitehead, Bree Williams, Kiara Williams, Camermon Wise, Jerrie Workman, Tishey Yates, Adolfo Zavala, Victoria Zavala;
10th grade: Alyssa Arguijo, Jordan Bailey, Chrislynn Beck, Zane Bedford, Devon Bloodworth, Gavin Brown, Kelsie Browning, Kaitlyn Burrell, Matthew Carder, Kaitlyn Cash, Chloe Cormier, Sara Davis, Edwin Dong, Wylie Franks, Cynthia Gawryliszyn, Brady Gully, Cazz Haddock, Zachary Haddock, Carlee Hennessey, Hannah McNiel, Mary Merlino, Pablo Ortega, Tad Patschke, Madison Reardon, Anna Reyna, Jessiah Riley, Israel Rivera, Dalton Rogers, Skylar Rogers, Alan Santos, Pennie Steen, Jeremy Vaughn;
Ninth grade: Anahi Aleman, Jackson Anderson, Karsyn Banks, Toni Brannan, Tristan Casey, Remington Coleman, Zachary Davenport, Keren De La Garza-Escudero, Jose Garcia, Maricela Garcia, Reyna Garcia, Thomas Hooton, Marissa Lopez, Makayla Mahlstadt, Ramiro Mata, Melissa Rojas, Nathan Rojas, Olivia Toledo, Hannah Tucker, Haley Williams, Tamyra Williams;

Middle School
All As
Eighth grade:
Cameron Butler, Bianca Delgadillo, Gisel Delgadillo, Presley Harris, Jack Levi Heard, Allison Henley, Michelle Hernandez, Anastasia Maloney, Cameron Moore, River O’Neal, Kaylie Roberts, Jacqueline Rodriguez, Miniya Rodriguez, Sunni Ruffin, Aubree Smith, Valeria Veloz;
Seventh grade: Alex Barriga Aubree Bedford Owen Coutre Cason Davis Laurin Duncan Mylee Fischer Jonathan Gallegos Zoe Goodson Mira Stamper Jazmine Toups Emily Trimble;
Sixth grade: Sarah Brust, Kennedi Elmore, Macy Fischer, Aiden Gould, Samuel Hearn, Ella Layne, Zaid Palma, Buddy Ruffin, Chevelle Smith, Yuka Torres, Fernel Ventura;
All As and one B
Eighth grade:
Quinton Crowley, Riley Donohoe, Ginger Durham, Sofia Lopez, Emily Melvin, Jose Ramos, Keilee Riley, Lauren Simmons, Luz Tinajero, Gabrielle Wolf;
Seventh grade:
Cameron Andrews, Hunter Collier, Lauren Dickerson, Jenna Haggerton, Madilynn Sheeran, Cillian Russell, Benjamin Spofford, Tin Tran, Madeline Tucker, Andrea Valdez, Sydney VanCleave, Hunter Vandover, Riley Woodward;
Sixth grade: Cody Brannan, Mariana Delgadillo, Dalton Hamlin, Michael Lacy, Hannah McElroy;

Elementary
All As
Fifth grade:
Meelah Amason, Jameson Castleberry, Amedea D’Angelo, Camila Delgadillo, Bailey Foster, Emily Hlavaty, Addison Kennimer, Christa Kratzmeyer, Breanna Lindley, Karen Marquez, Nathalie Marquez, Maddison McQuilliams, Tulsi Patel, Calem Redding, Laila Rushing, Sarah Smith, Copeland Taylor, Jimmy Turner, RyLeigh Van Cleave;
Fourth grade: Addyson Blackwell, Maiyah Gonzalez, Kori Hammond, Anthony Le-Phan, Alexander Lualua, Clara Marlow, Raylie Peebles, Makena Quiambao, Kerriona Woods;
Third grade: Payton Applegate, Hunter Ballard, Jeremiah Black, Carol Brena, Laney Brown, Presley Collins, Payton Covington-Jones, Daniel Delapaz, Brandon Foster, Audrina Galaz, Mikayla Garman, Aerien Harshman, Jaycee Maag, Koen Mannis, Nadiah Martinez, Abbie McQuilliams, Aubrey McQuilliams, Thomas Melvin, Natalie Morales, Chance Mosher, Zion Olajide, Katherine Paredes, Davis Pierce, Christopher Quick, Logan Sessions, Ajia Simmons, Laine Stapleton, Taylor Stewart, Christian Tolentino-Espina, Samuel Wattles, Victoria White, Journie Wilson, Leland Windle, Terry Yang;

All As and one B
Fifth grade:
Mya Alexander, Gabriel Bardwell, Jacob Bensley, Emma Black, Carmen Carrasco, Aaron Hearn, Madelynn Hobbs, Bella Lovett, Jayden Markham, Emily Miller, Carson Rhodes, Joshua Vigueras, Tania Villeda;
Fourth grade: Matthew Ballew, Kenzi Banks, Lucy Goodson, Josie Hornsby, Jordan Hulshouser, Luke Johnson, Stephanie Rojas, Zane Strange, Shiloh Voyles;
Third grade: Vanessa Anaya, Oliver Becton, Ayden Burciaga, Sara Calderon, Julieann Coats, Brayley Cook, Jarezi Delgadillo, Braelyn Geremonte, Averie LaForge, Valerie Lopez, Isabella Mc Dowell, Brazos McGlaun, Kaitlyn McMahon, Levi Moss, Brayden Phelps, Braxten Pool, Jack Poole, Kamden Reed, Aidan Shepherd, Ariel Whitworth.

Comments

Special Sections