Mineola ISD Third Six Weeks Honor Rolls

Posted

Mineola honor rolls for the third six week period were:

High School

All A’s

Grade 12 - Kiley Banks, Ashley Budro, Dallana Estrada, Autumn Galbraith, Kayla Keith, Gloria Lovett, Rosalinda Marquez, Emma Miller, Alexis Newell, Liliana Ramos, Indiana Renaud, Juanita Ruiz, Gloria Salazar, Kaleigh Sauer, Cameron Sorenson, Anthony Tresca, Austin Witt, Seth Womack, Grant Woods;

Grade 11 – Diamond Brumsey, Lin Dong, Lena Hughes, Alaina Lopez, McKensie Shaft, Michael Trocolli;

Grade 10 - Claudia Barriga, Melea Bedford, Kelsey Brewington, John Brust, Cynthia Butler, Sabria Dean, Tristan Kirk, Julissa Plancarte, Isabella Tresca, Lovely Wright;

Grade 9 - Anahi Aleman, David Amador, Karsyn Banks, Tahjae Black, Bayleigh Brannan, Edith Candelario, Dawn Duplechein, Jonah Fischer, Alana Galaz, Valerie Garcia, Abeni Kratzmeyer, Makayla Mahlstadt, Ramiro Mata, Natalia Miranda, Jiselle Miranda, Camila Ramos, Mateo Renaud, Delana Yager;

All A’s and B’s

Grade 12 – Russell Ballew, Jasmine Barnett, Brandon Beaver, Randi Brannan, Emma Brian, Tristen Brown, Audrey Bush, Mariela Castorena, Bryson Cheak, Elisa Cortez-Jimenez, Elias Dabbs, Alexia Delapaz, Sean Dennis, Jacob Ford, Dakotah Galbraith, Fernando Guzman, Dalton Harris, Gwyndolynn Hennessey, Adriana Hernandez, Isabelle Hernandez, Brianna Holt, Jacob Hurst, Delanie Kelley, Jacob Lee, Joshua Lee, Curtis London, Rosalio Maldonado, Rachel Martinez, Savannah Melton, Cheyanne Mims, Bailey Mischnick, Carter Mize, Jordan Moore, Brandon New, Celia Plata, Chandler Price, Travis Reimers, Ela Reinertsen, Hailley Rocha, Shanna Rogers, Hugo Sanchez, Jessica Seltenreich, Maria Sevilla, Vanessa Spurgeon, Angel Suarez, Alexis Trull, Rance West;

Grade 11 – Jose Alejo, Daniel Amador, Emily Andrews, Karina Bautista, Lowell Birdsong, Jacob Blair, Lacie Brown, Alyssa Bullard, Katie Callison, Omar Camacho, Thomas Carder, Annalee Cook, Devin Cormier, Micah Deaton, Rogelio Delapaz, Tayfun Demir, Connor Dobbs, Wesley Elliott, Shawmon Franklin, Jessica Galaz, Makayla Gaylord, Omar Gonzalez, Ritik Gopal, Autumn Hill, Trinity Hollingsworth, Emily Jones, Lindsey Kratzmeyer, Aracely Mata, Pedrito Mata, Arlinda Meta, Jacqueline Molina, Liberio Perez, Spencer Rhodes, Alexander Rojas, Tristan Rychlik, Bryce Simonek, Samual South, Tyler Stanford, Tanner Taylor, Andrea Valdez, Jackson VanDover, Samantha Vargas, Armando Veloz, Anna Westberry, Bree Williams, Kiara Williams, Breanna Wilmoth, Jerrie Workman, Tishey Yates, Adolfo Zavala, Victoria Zavala;

Grade 10 – Alyssa Arguijo, Jordan Bailey, Zane Bedford, Devon Bloodworth, Meghan Brewington, Gavin Brown, Kaitlyn Burrell, Matthew Carder, Chloe Cormier, Ana Cruz Perez, Sara Davis, Edwin Dong, Esmeralda Estrada, Wylie Franks, Kylie Grant, Brady Gully, Zachary Haddock, Megan Holt, Megan Kirk, Colt Marlow, Hannah McNiel, Mary Merlino, Pablo Ortega, Tad Patschke, Madison Reardon, Garrett Reinertsen, Anna Reyna, Jessiah Riley, Israel Rivera, Faith Rodriguez, Dalton Rogers, Orion Rogers, Alan Santos, Pennie Steen, Valeria Tellez, Jeremy Vaughn, Montrell Williams, Caitlyn Wolf;

Grade 9 – Sarah Arcand, Toni Brannan, Emmitt Brown, Tristan Casey, Jimena Chavez, Harlie Davlin, Keren De La Garza-Escudero, Riley Fowler, Jose Garcia, Maricela Garcia, Reyna Garcia, Jaiden Gardner Chrietzberg, Thomas Hooten, Taylor Ihlenfeldt, Kobe Kendrick, Alyssa Lankford, Eria Marquez, Tessa McGinnis, Catherine McLemore, Emily Phonsnasinh, Melissa Rojas, Nathan Rojas, Makenzie Rozell, Gustavo Sanchez, Makayla Skinner, Olivia Toledo, Hannah Tucker, Shane Voyles, William Waggoner, Emily Wiley, Tamyra Williams;

Middle School

All A’s

Grade 8 – Bianca Delgadillo, Riley Donohoe, Ginger Durham, Jack Heard, Allison Henley, Michelle Hernandez, Emily Melvin, Cameron Moore, River O’Nea,l Miniya Rodriguez;

Grade 7 – Laurin Duncan, Mylee Fischer, Zoe Goodson, Cillian Russell, Mira Stamper, Riley Woodward;

Grade 6 – Cody Brannan, Sarah Brust, Mariana Delgadillo, Kennedi Elmore, Macy Fischer, Aiden Gould, Ella Layne, Gage Norris, Buddy Ruffin, Jordan Saxon, Chevelle Smith, Yuka Torres, Fernel Ventura;

All A’s and 1 B

Grade 8 – Gisel Delgadillo, Presley Harris, Anastasia Maloney, Kapri Riley, Keilee Riley, Kaylie Roberts, Gavin Scarberry, Destiny Shew, Valeria Veloz, Hannah Zoch;

Grade 7 – Alex Barriga, Cason Davis, Lauren Dickerson, Allison Hooton, Alexis Miller, Joel Smith, Jazmine Toups, Tin Tran, Emily Trimble, Madeline Tucker, Sydney VanCleave, Vanessa Veloz;

Grade 6 – Cristobal Duran, Dalton Hamlin, Zaid Palma, Braylon Peckham, Jace Tyndell, Matthew Weedman;

Elementary School

All A’s

Grade 5 – Meelah Amason, Amedea D’Angelo, Christa Kratzmeyer, Breanna Lindley, Nathalie Marquez, Maddison McQuilliams, Calem Redding, Sarah Smith, Copeland Taylor, RyLeigh Van Cleave;

Grade 4 – Kenzi Banks, Addyson Blackwell, Chester Clayton, Maiyah Gonzalez, Kori Hammond, Josie Hornsby, Anthony Le-Phan, Clara Marlow, Raylie Peebles, Makena Quiambao, Katie Rojas, Shiloh Voyles, Maleighna Walker, Kerriona Woods;

Grade 3 – Payton Applegate, Hunter Ballard, Jerimiah Black, Carol Brena, Sara Calderon, Presley Collins, Payton Covington-Jones, Daniel Delapaz, Brandon Foster, Avery Geremonte, Aerien Harshman, Kelly Marquez, Jaycee Maag, Nadiah Martinez, Selena Martinez, Nathan Massie, Abbie McQuilliams, Aubrey McQuilliams, Thomas Melvin, Natalie Morales, Chance Mosher, Zion Olajide, Katherine Paredes, Davis Pierce, Esmeralda Reyes, Christopher Quick, Ariel Whitworth, Journie Wilson, Carter Wynne, Terry Yang;

All A’s and 1 B

Grade 5 – Jameson Castleberry, Camila Delgadillo, Bailey Foster, Madelynn Hobbs, Aubrielle Maloney, Karen Marquez, Emily Miller, Lilyanne Windle;

Grade 4 – Austin Blalock, Anna Castleberry, Cooper Finley, Lucy Goodson, Luke Johnson, Lyndie Key, Andres Martinez, Stephanie Rojas, Zane Strange, Emmily Vega;

Grade 3 – Vanessa Anaya, Jaxon Beck, Ayden Burciaga, Jarezi Delgadillo, Audrina Galaz, Mikayla Garman, Valerie Lopez, Kaitlyn Luttrell, Kaitlyn McMahon, Trestin Moore, Levi Moss, Braxten Pool, Jack Poole, Kingston Straznicky, Christian Tolentino-Espina, Hunter Vasquez, Samuel Wattles.

Comments

Special Sections